DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Tayland’da protestocular bakanlıklara girdi

Tayland’da hükümet karşıtı gösteriler büyüyor. Protestocuların başkent Bangkok’taki bakanlık binalarına girdikleri bildiriliyor.

Başkent Bangkok’taki içişleri bakanlığı binasına girdikleri belirtilen protestocuların, bakanlık çalışanlarına bir saat içinde binayı terk etmeleri için ültimatom verdikleri bildiriliyor.

Turizm Bakanı Somsak Pureesrisak, kendi bakanlık binasına da girildiğini açıklayarak, binayı terk etmek zorunda olduklarını ifade etti.

Tayland’da on binlerce kişinin katıldığı yönetim karşıtı gösterilerde, Tarım ve Ulaştırma Bakanlıklarının önünün de sarıldığı, göstericilerin aynı zamanda bazı televizyon kanalları ve karakollara da girdikleri gelen haberler arasında.

Protestoların şiddetini artırmasıyla Bangkok’ta pazartesi günü olağanüstü hal ilan edilmiş olmasına rağmen, hükümet muhaliflerinin eylemlerinin sürdüğü bildiriliyor.

Tayland yetkilileri, Başbakan Yingluck Shinawatra yönetimine karşı hafta sonunda başlayan gösterilere en az 180 bin kişinin katıldığını söyledi. Ülke, 2010 yılından bu yana düzenlenen en şiddetli protesto gösterileriyle karşı karşıya. 2010 yılında eski yönetime karşı düzenlenen gösterilerde, 90′ın üzerinde kişi hayatını kaybederken, yaklaşık bin 900 kişi de yaralanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı