DÜNYASon DakikaSuriye

Tekfirciler tarafından şehit edilen 40 vatandaşın gömüldüğü toplu mezar buldu.

Homs kırsalının doğusu Tedmur Kentinde Halk Savunma Güçleri bugün kentin kuzeydoğu kenarlarında geneli çocuk ve kadınlardan oluşan ve IŞİD tekfircileri tarafından şehit edilen 40 vatandaşın cesedinin gömüldüğü toplu bir mezar buldu.

Tedmur Kentinde saha kaynakları SANA’ya açıklamasında; kentin IŞİD Örgütünden kurtarılması ardından başlatılan arama tarama operasyonları sırasında kentin kuzeydoğusu Cahiziye Konutlarında toplu mezar bulduklarını belirtti. Kaynaklar toplu mezardan 21 kadın ve çocuklara ait olmak üzere şu ana dek 40 cesedin çıkarıldığına dikkat çekerken, IŞİD’li tekfircilerin cesetlerin bir kısmının kafasını kesmiş olduklarını, bir kısmını da tenkil etmiş olduklarına vurgu yaptılar.

Diğer yandan kaynaklar bomba imha ekiplerinin Tedmur Kenti ve Antik Palmira Kentini bomba düzenekleri ve mayınlardan temizleme çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Kaynaklar IŞİD tekfircilerinin Tedmur’da kamu ve özel mülklere ek olarak Palmira’da tarihi eserlerin arasına oldukça çok sayıda bomba düzenekleri ve mayın yerleştirmiş olduklarına vurgu yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı