DÜNYA

Tel Aviv’deki gösteriside Netanyahu istifaya davet edildi

Yüzlerce İsrailli, dün akşam (6 Eylül Cumartesi) Tel Aviv’de düzenlenen protesto gösterisine katılarak, Gazze Şeridi’ne açılan savaşta başarısız olduğunu söyledikleri işgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu’nun istifasını istedi.

İşgal rejimi televizyonları, dün akşam Rabin Meydanı’nda toplanan ve hükümeti protesto ederek Netanyahu’nun istifasını isteyen yüzlerce Siyonistin görüntülerini yayınladı. Göstericilerin işgal rejimi hükümetini istifaya çağıran pankartlar taşıdığı ve Netahyahu aleyhine sloganlar attığı ifade edildi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı savaşın hiçbir sonuç getirmediğini belirten göstericilerin “Barış, savaş olmadığında ve daha çok yerleşim birimi inşa edilmediğinde gelir” yazan pankartlar taşıdıkları dikkat çekti.

Bu arada, İsrail Maliye Bakanlığı, Gazze Şeridi’ne açılan savaşın kaybını karşılamak üzere vergileri artırmak zorunda kalabileceklerini söyledi.

Yediot Ahronot gazetesinin internet sitesinde bugün konuyla ilgili yayınlanan haberde, ordunun ve güvenlik birimlerinin ihtiyaçlarını gidermek için talep edilen ek bütçenin getireceği büyük mali yüke dikkat çekildi. Haberde, İsrail Maliye Bakanı’nın ordunun ve güvenlik birimlerinin taleplerini abartılı bulduğu için itiraz ettiği kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı