DÜNYASon Dakika

Terör örgütleri kurmak, ABD ve Siyonist rejimin bölgesel politikalarıdır

İran İslami Şura Meclisi’nin Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alauddin Burucerdi, terör örgütlerinin kurulması, Müslümanlar arasında nifak yaratmak için ABD ve Siyonist rejimin bölgesel politikası olduğunu belirtti.

Afganistan Alimleri ve bazı milletvekilleriyle görüşen Burucerdi, İran ve Afgan halkının tarihi ve kültürel mazisine işaret ederek “Tarih boyunca iki millet arasında daima dostane ve sıcak ilişkiler sağlandı. İran’ın politikaları, Afganistan’da güvenliğin, refahın ve istikrarın sağlanması yönündedir.”dedi.

Afganistan’ın işgali yıllarında mücahitlerin zorba güçler karşısındaki direnişini ve mücadelesini öven Burucerdi şunları söyledi:”Afgan halkı, yabancı hegemon güçler karşısında mücadelecidir ve güvenlik anlaşması adı altında yabancı egemenliği altına girmemek lazım.”

ABD ve işgalci Kudüs rejiminin Müslüman ülkelerle düşmanlığının daimi olduğuna işaret eden Burucerdi, düşmanlar karşısında İslam ümmetinin birlik ve beraberliği üzerinde durarak “Kahrolsun Amerika sloganı, İran halkının ulusal sloganıdır çünkü ABD’yi İslam dünyasının düşmanı olarak görüyoruz.”dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı