DÜNYAHABERLERORTADOĞUSuriye

Terör Saldırılarında 3 Şehit ve 19 Yaralı Var

ŞAM – Gerilimi azaltma bölgeleri anlaşmasına ihlallerini sürdüren teröristlerin bugün sivil yerleşim alanlarına tekrarlanan gaddar füze saldırılarında bugün de birçok vatandaş isabet aldı.

Şam İl Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak yaptığı açıklamada; Doğu Ğuta’nın derinliklerinde siperlenen ve sivil vatandaşları canlı kalkan olarak kullanan teröristlerin bugün de gerilimi azaltma bölgeleri anlaşmasına ihlallerini sürdürüp başkent Şam’ın Bab Tuma ve Kassa semtlerini füzelerle hedef aldıklarını ifade etti. Kaynak gaddar füze saldırılarında 5 vatandaşın yaralandığını belirtirken, evlerde, işyerlerinde ve araçlarda maddi hasar meydana geldiğini sözlerine ekledi.

Ordu birliklerimizin gerilimi azaltma bölgeleri anlaşmaları kapsamında saldırgan teröristlerin mevkilerini imha ettiklerini ifade eden kaynak; birçok füze rampasının terörist ekipleriyle birlikte yok edildiklerini kaydetti.

Günün ilerleyen saatlerinde SANA’ya açıklama yapan Şam İl Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak Doğu Ğuta’da bulunan teröristlerin başkent Şam’ın Bab Tuma Semtini hedef alan gaddar füze saldırılarında 2 sivil vatandaşın şehit, 14 vatandaşın yaralı düştüğünü aktardı.

Akşam saatlerinde açıklama yapan Şam Emniyet Müdürlüğünde yetkili bir kaynak; terör gruplarının Şam’ın Şağur Bölgesini 2 füzeyle hedef almaları sonucunda 1 vatandaşın şehit, 5 vatandaşın da yaralı düştüğünü, sivillerin mülklerinde büyük maddi hasarın oluştuğunu aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı