DÜNYASon DakikaSuriye

Terör Sevicilerin Hevesleri Yine Kursaklarında Kaldı, Tekfircilerin Şam Saldırıları Suriye Ordusu Tarafından Çökertilerek, Saldırganlar Kuşatıldı

Suriye Ordu birlikleri teröre karşı operasyonları kapsamında bugün belli İslam ve İnsanlık düşmanı  rejimlerin talimatlarıyla Hareket eden tekfircilere karşı koyma ve saldırılarını çökertmeye devam etti.

Askeri bir kaynak ordu birliklerinin başkent Şam’ın doğu kenarları Covbar Cephesinin kuzey ekseninde askeri mevkilere ve sivil bölgelere saldırmaya çalışan Nusra Cepheli teröristlerin saldırılarını çökerterek saldırganları kuşatma altına aldıklarını belirtti.

Kaynak geçen Cuma günü yapılan saldırıya benzer olarak bugün yine erken saatlerde düzenlenen saldırıda teröristlere ait bombalı bir aracın imha edilmesi ardından şiddetli çatışmaların başladığını kaydetti. Ordu birliklerinin kuşatmaya aldığı saldırganlardan sağ kalanları etkisiz hale getirme operasyonlarını sürdürdüklerini ifade eden kaynak; teröristlerin bir kısım noktaları ele geçirdikleri yönündeki haberlerin aslı gerçeği olmadığının altını çizdi.

Bu arada SANA muhabiri Abbasiler Bölgesi ve meydanında günlük yaşamın neredeyse normal akışında olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı