DÜNYAİranORTADOĞU

Terörist israile karşı direnen Filistin direnişi takdire şayandır

Filistin İntifadasını Destekleme Uluslararası Konferansı genel sekreteri Hüseyin Emir Abdullahiyan, terör rejimi İsrail’e karşı Filistin direnişinin başarılı ve takdire şayan olduğunu söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Filistin İntifadasını Destekleme Uluslararası Konferansı genel sekreteri Hüseyin Emir Abdullahiyan, Filistinlilerin sultacı İsrail rejimine karşı başarısının şifresinin direniş ve mücadele olduğunu belirterek, bölgenin onca karmaşık durumuna rağmen halihazırda direnişin en iyi seviyede olduğunu söyledi.

İran İslami Şura Meclisi Başkanının özel yardımcısı Emir Abdullahiyan, terör rejimi İsrail’in güçlü Hizbullah ve Filistin cihad grupları gerçeğini, bütün kanunsuzluğuna rağmen gördüğünü belirterek, ‘Filistin intifadasının devamı ve bunun işgal altındaki Filistin topraklarında her geçen gün artan bir şekilde varlığı da inkar edilmez bir gerçektir” dedi.

Emir Abdullahiyan, Amerika’da yapılacak başkanlık seçimlerinde Demokratlar’ın adayı Hillary Clinton’un terör rejimine yönelik verdiği desteğe de tepki göstererek; İran’ın Amerika’nın tutumu ve aldığı konuma bakmaksızın siyonist İsrail rejimi karşısında Filistin halkı ve direnişçilerine desteklemeye devam edeceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı