DÜNYAORTADOĞUSon Dakika

Teröristler Halep’te Sivillere Kimyasal Gazla Saldırdılar

Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı; Halep Kentinin doğu semtlerinde bulunan ve kimi devletler tarafından ‘ılımlı muhalifler’ adı verilen silahlı teröristlerin dün öğlen saatlerinde kentin sivil yerleşim alanlarından Neyreb Semti ve civarını klor içeren havan roketleriyle hedef aldıklarını ilan etti.

Genel komutanlık SANA’nın bir nüshasını aldığı beyanında; teröristlerin söz konusu kimyasal zehirli gaz saldırıları sonucunda masum sivil insanlar ve bölgede bulunan askerlerden onlarca kişinin isabet aldığına dikkat çekti. Teröristlerin bu kimyasal saldırılarının ordu birliklerimizin Halep’İn güneyi ve batısında radikal teröristleri ağır kayıplara uğratmaları ardından geldiğine işaret eden genel komutanlık, aynı zamanda bu radikal teröristlerin Halep’in doğu semtlerinde bulunan teröristlere uygulanan çemberi kırma amaçlı tüm çabalarının başarısızlıkla sonuçlanması ardından geldiğine vurgu yaptı.

Genel komutanlık bu gibi korkak ve gaddar terör saldırıların, özellikle doğu semtleri olmak üzere Halep Kenti ve ahalisini masum insanları canlı kalkan olarak kullanan eli kanlı vahşi terörden kurtarmada silahlı kuvvetlerimizin azim ve kararlılığını sabote edemeyeceğinin altını çizdi.

Bu arada Erdoğan ve Al Suud gibi rejimlerin işbirliği ve destekleriyle terör estiren eli kanlı silahlı örgütler Halep’te birçok kez masum sivil vatandaşlara karşı kimyasal gaz içerikli mühimmat kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı