DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Teröristler, Şam Şeriat Bilimleri Enstitüsüne Saldırdılar 14 öğrenci Şehid oldu

Haksız ve zalim hiçbir güç karşısında boyun eğmeyen Suriye halkı ve ordu birlikleri karşısında verdikleri kayıplar günden güne büyüyen silahlı terör grupları, köşeye sıkıştıklarında ve sonlarının yaklaştığını gördükçe vahşetlerini arttırıyorlar.

Bu çerçevede bugün Şam’ın Şağur Semtinde teröristlerin fırlattıkları 4 havan mermisinden ikisi Bedrettin el Haseni Şeriaat Bilimleri Enstitüsüne isabet ederek geneli öğrencilerden oluşan 14 Sivilin şehit düşmesine ve 86 vatandaşın da yaralanmasına neden oldu.

Konuyla ilgili Şam Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada teröristlerin fırlattıkları diğer 2 havan mermisinin enstitü civarında düştüğü ve can kaybının olmadığı ifade edildi. Kaynak havan mermilerinin isabet ettiği Enstitü binasında ciddi hasar meydana geldiği belirti.

Aynı kaynak teröristlerin Şam’da Abbasiler Stadyumu civarını 9 havan mermisiyle hedef aldıklarını aktarırken, bunun soncunda da 8 vatandaşın yaralandığını söyledi.

Hain terör saldırıları neticesinde şehit ve yaralı düşen vatandaşların kaldırıldıkları Dimaşk Hastanesine saha gezisinde bulunan Sağlık Bakanı Saad el Nayif; hastane çalışanlarından yaralı ve şehitlere gerekli tüm hizmetleri takdim etme talimatları verdi.

Hastaneyi ziyaret eden Vakıflar Bakanı Abdüssettar el Seyit enstitüye gaddar saldırının İslam ve değerlerine yapılan hain bir saldırı olduğunu vurguladı.

Dimaşk Hastanesi Müdürü Dr Edip Mahmut yaralıların bir kısmının ağır durumda olduklarını aktarırken, dokuzunun ameliyata alındıklarını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı