DÜNYASon DakikaSuriye

Teröristler teslim olmak için yalvarıyor

Uzun bir süredir Suriye ordusu ve Hizbullah’ın operasyonlarına direnen Zebedani’deki terörist grupların teslim olma talebi ilettiği bildirildi.

El Menar televizyonu, Suriye ordusu ve Hizbullah’ın Zebedani’de düzenlediği operasyonlarda çok sayıda teröristin öldürüldüğünü ve Ahrar Şam’a mensup üç teröristin de sağ olarak ele geçirildiğini bildirdi.

Suriye ordusu ve Hizbullah’ın kentin birçok farklı noktasından sürdürdüğü operasyonlar sonucu terörist grupların savunma inisiyatifini kaybettiği belirtilirken, Barada camisi ile Korniş meydanının Suriye ordusu ve Hizbullah tarafından kontrol altına alındığı bildirildi.

Hizbullah’ın öğlen saatlerinde kentin doğusundaki Muhatta meydanına doğru hareket ettiğinin belirtildiği haberde yaşanan çatışmalarda onlarca teröristin öldürüldüğü Ahrar Şam’a mensup üç teröristin de sağ olarak ele geçirildiği ifade edildi.

Haberde ayrıca terörist grupların verdikleri ağır kayıpların ardından bugün onlarca teröristin Suriye ordusu ile temas kurarak teslim olmaya hazır olduklarını söyledikleri bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı