İNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSuriye

Teröristlerin Hapishanenin Bazı Bölümlerini Ele Geçirdikleri Yalan

Yetkili Kaynak, medya organlarının silahlı terör gruplarının Meslemiye bölgesinde bulunan Halep Merkez Hapishanesi’nin bazı bölümlerini ellerine geçirdikleri yönünde yayınladıkları haberlerin asılsız olduğunu belirtti.

Kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada, bu bilgilerin tümünün gerçekten yoksun olduğunu, Suriyeli kanların akıtılmasında ortak olan kanalların, bu sabah hapishaneye saldırı girişiminde bulunan ve ağır kayıplara uğratan kahraman ordu birliklerinin darbeleri altında ezilen teröristlerin maneviyatını yükseltme girişimi olarak geldiğini vurguladı.

Kaynak, ordu birliklerinin saldırgan terör gruplarının çoğu elemanlarını ölü ve yaralı olarak düşürdüklerini, Hapishanenin kuzey yönündeki el-Seyf Fabrikası yakınlarında ellerindeki bir dozer, bir füze rampası ile bir kaç araçlarını imha ettiklerini ifade etti.

Kaynak, ordu birliklerinin Han el-Asel’de Dakkak Fabrikası, Şeyh Said bölgesi Elektrik Şirketi kuzeyinde, Şeyh Maksud, Duveyrine ve Leyremun’da Fabrikalar yakınlarında terörist gruplarla girdikleri çatışmalarda, çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı