DÜNYAFilistinHABERLER

Toprağını işgal eden Siyonistleri unutup kendi halkıyla uğraşan M.Abbas

Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin Batı Yaka’nın El-Halil şehrinin güneyinde yer alan Yatta şehrinin doğusundaki El-Kermel bölgesine yaptığı baskınlarda iki Filistinli ağır yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine bilgi veren şehirdeki yerel kaynaklar, Filistin Yönetimi’ne bağlı güçlerin bugün sabah saatlerinde arananları bulmak bahanesiyle şehrin doğusunda yer alan El-Kermel bölgesine baskın düzenlediğini, baskınlarla başlayan çatışmalarda Sami Selim Muğnim ile Ed-Debabise ailesinden bir gencin ağır yaralandıklarını belirtti.

Kaynaklar durumları kritik olan iki yaralının hastaneye kaldırıldıklarını ifade etti.

Diğer taraftan Batı Yaka’da eski esirlere yönelik baskılarını sürdüren Filistin Yönetimi güçleri daha önce gözaltına aldıklarını serbest bırakmadığı gibi yenilerini ifadeye çağırıyor ve gözaltına alıyor.

Ancak ifadeye çağırmalar bazen komik bir hal de alıyor. Mesela evine baskın yaptıkları ve ailesinden teslim olmasını istedikleri Filistinli esir Nidah Şahade 7 yıldır Siyonist işgal rejimi zindanlarında esir bulunuyor.

İki gün önce Hamas liderlerine ve mensuplarını hedef almaya başlayan Filistin Yönetimi güçleri birçok eski esirle hareketin önde gelen liderini gözaltına aldı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı