HABERLER

Trump Amerika’da işsizliği itiraf etti

Trump, dün Davos’ta yaptığı konuşmada Amerika’da iktisadi açıdan düşüş olduğunu ve bunun sonucunda da işsizliğin artış kaydettiğini bildirdi.

Amerikan başkanı, bu ülkenin resmi verilerinin aksine, Latin Amerika ve Afrika uyrukluları arasında işsizlik sigortası talebinde bulunanların sayısında azalma olduğunu iddia etti.

Trump, yeni tasarı ile yabancı yatırımı desteklediklerini belirterek, sloganın ‘Önce Amerika’ olduğunu ama bunun Amerika’nın inzivaya itilmesi manasına gelmediğini söyledi.

Amerikan  başkanı göçmenler aleyhindeki tutumundan da geri adım atmazken bu konudaki kararlılıklarının devam edeceğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen 48. Dünya Ekonomik Forumu’ndaki (WEF) konuşmasında medyaya yönelik kullandığı “Edepsiz, alçak, saldırgan ve sahte” sözlerinin ardından izleyiciler tarafından yuhalandı.

Konuşmasının büyük bölümünde küresel iş adamlarına ülkesinde yatırım yapmaya davet eden Trump, “Borsa peş peşe rekor üstüne rekor kırıyor ve seçimden bu yana ülkemize 7 trilyon dolardan fazla servet kattı” dedi.

ABD ordusuna “tarihi yatırımlar” yaptıklarını anlatan Trump, “Güvenliği sağlamadan refaha kavuşamayız.” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Dünya Ekonomik Forumu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Schwab’ın sorularını cevaplayan Trump, iş adamı olduğu dönemde medyadan iyi muamele gördüğünü ama siyasete atıldığında medyanın tutumunun değiştiğini ifade etti.

Trump’ın, “Siyasete girene kadar medyanın nasıl ne kadar edepsiz, ne kadar alçak, ne kadar saldırgan ve ne kadar sahte olabileceğinin farkında değildim.” şeklindeki sözleri yüzlerce üst düzey delegasyonun bulunduğu salonda yuhalandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı