DÜNYAHABERLER

Trump, Filistinle ilgili uzlaşma projesi sunmaktan vazgeçti

Siyonist İsrail rejimi medyası Beyaz Saray’dan naklen, ABD başkanı Donald Trump’ın Filistinlilerle ilişkiyi keserek, uzlaşma planı sunmaktan vazgeçtiğini bildirdiler.

Mehr haber ajansının verdiği habere göre siyonist rejim internet sitesi Debka, Amerikan hükümetinin kendi müttefiki Arap yönetimlerinin de yanına alarak, Mahmud Abbas’ın Trump karşıtı tutumu nedeniyle Filistin Özerk Yönetim ile ilişkileri kesmeye hazırlandığını bildirdi.

Debka, Trumpq yönetiminin Filistin Özerk Teşkilatı ile ilişkileri tedrici olarak kesmeyi düşündüğünü yazdı.

BM’de Kudüs tasarısının kabul edilmesi ardından değerlendirmede bulunan Filistin lideri Mahmud Abbas, “ABD artık Ortadoğu’da arabulucu değil. Hiçbir ABD planını kabul etmeyeceğiz” açıklaması yapmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanımasının uluslararası hukuka aykırı olduğunu, ABD yönetiminin tarafsızlığını kaybettiğini belirten Abbas, “ABD’den gelecek hiçbir barış planını kabul etmeyeceğiz” dedi.

ABD’nin aldığı karar ve dünkü oylama sonrası yalnızlaştığını ve güvenilir müzakereci rolünü kaybettiğini belirten Abbas, “Siyaset yolundan ve barış kültüründen ayrılmayacağız ve bize destek veren ülkelerle yolumuza devam edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı