DÜNYAFilistinHABERLERORTADOĞU

Trump’ın Kudüs kararından bu yana kaç Filistinli Şehit oldu?

Kudüs Araştırma Merkezi’nin verilerine göre, Nablus sakinlerinden Abdurrahman Beni Fadl’ın şehit olmasıyla birlikte Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesinden bu Yana 40 Filistinli Şehit Oldu ​

Kudüs Araştırma Merkezi’nin verilerine göre, Nablus sakinlerinden Abdurrahman Beni Fadl’ın şehit olmasıyla birlikte Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesinden sonra şehit olan Filistinli sayısı 40’a yükseldi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın 6 Aralık 2017’de Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan ederek ABD Büyükelçiliğinin Tel Aviv’den Kudüs’e nakledileceğini açıklamasının ardından Filistinliler eylemlerini ve protesto gösterilerini yoğunlaştırmıştı.

Gazze Şeridi vilayetlerinin şehit veren yerlerin başında geldiği ve Trump’ın Kudüs kararından bu yana Gazze’de şehit düşenlerin sayısının 22’ye ulaştığı bildirildi.

Gazze Şeridi’nin ardından 6 şehitle Nablus’un geldiği ve Nablus’u 3 şehitle Cenin’in takip ettiği, El-Halil’de 3, Ramallah ve Eriha’da ikişer, Kalkiliya ve Kudüs’te birer kişinin şehit olduğu ifade edildi.

Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesinden bu yana şehit olan Filistinlilerden 11’inin henüz 18 yaşını doldurmamış çocuklar olduğu bildirildi.

Şehit çocukların en küçüğünün 14 yaşındaki Muhammed Sami Ed-Dahduh olduğu ve bu süre içinde iki kadının da şehit olduğu kaydedildi.

Devamını oku at
https://turkish.palinfo.com/9090
@Copyright Filistin Enformasyon Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı