DÜNYAHABERLERORTADOĞU

Tuğgeneral Rızai: Bakü-Erivan ihtilafı kimsenin çıkarına değil

İran İslam Cumhuriyeti Polis Gücü Komutan Yardımcısı, Ermenistan askeri güçleri ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasında Dağlık Karabağ bölgesinde yaşanan çatışmaya atıfta bulunarak, “Bu çatışmanın devamı kimsenin çıkarına değil.” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Emniyet Güçleri Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Kazım Rızai,  Azerbaycan Cumhuriyeti ile Ermenistan arasında devam eden çatışmalardan duyduğu endişeyi dile getirerek Salı günü ülkenin kuzeybatısındaki Hodaaferin ve Aslanduz bölgelerini ziyaret ederken, ”Bölge ve sınırların güvenliği ve huzuru sağlanmalıdır’‘ dedi. 

Tuğgeneral Rızai, Azerbaycan Cumhuriyeti ile Ermenistan arasında son dönemde yaşanan çatışmalarda İran topraklarına yönelik bazı saldırılara değinerek, “Her iki ülke de bu konuda uyarıldı” dedi.

İranlı güvenlik yetkilisi, Azerbaycan Cumhuriyeti ile Ermenistan arasındaki ihtilaf ve savaşın barışçıl bir şekilde çözülmesi ve bu iki ülkeye barış ve güvenliğin geri dönmesi ümidini dile getirdi.

Son günlerde, Azerbaycan Cumhuriyeti ile Ermenistan arasında çıkan çatışmalar sırasında İran sınırlarına bazı roketler düşmüş ve bu durum bölge halkının güvenliğini tehlikeye atmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı