DÜNYA

Tükmen Halkının Kanlarını Kırmızı Çizgi Kabul Eden Timsah Gözyaşlılar Neden Sessiz. “IŞİD 35 Türkmeni Öldürdü”

Terör çetesi IŞİD’in elindeki Azez’e bağlı Düden köyü, yoğun çatışmaların ardından ve kısa bir süre önce Türkmen “Sultan Murat Tümeni” tarafından alınmıştı. Köyü kaybeden IŞİD korkunç bir plan hazırladı. IŞİD militanları, sakallarını kesti ve kıyafetlerini değiştirerek köy halkının arasına karıştı.Teröristler pusu kurarak 35 Türkmen’in kafasını kesti ve kellelerini köy meydanının ortasına bıraktı.

Vatan gazetesi, yerel kaynakların IŞİD bu vahşetini doğruladığını haber verdi. Türkmen kuvvetleri kaçan IŞİD militanlarını yakalayabilmek için bölgede bir dizi operasyon başlattı. IŞİD kurbanlarından Ali Mustafa’nın Gaziantep’te yaşayan ağabeyi Cemal Mustafa, Araplar’ın oluşturduğu “Cephe Şemiyye Birliği”nin IŞİD ile işbirliği halinde çalıştığını ve Türkmenler’e “tehlike yok” diyerek IŞİD militanlarının köye girmelerini sağladığını söyledi.

Cemal Mustafa, tüm çağrılarına rağmen Türkmenler’in hava desteği almadığını ve Türkmen bölgelerinin ateş altında olduğunu söyledi. Mustafa, “Her gün onlarca Türkmen katlediliyor ve yurtlarından çıkarılıyor, ancak kimse bize sahip çıkmıyor. Yeter artık. Sesimizi duysunlar. Dünya bu savaşa son versin” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı