HABERLERORTADOĞUSuriye

Tüm Dünya Suriye’ye Teşekkür Etmelidir

Halk Meclisi Başkanı Hammuda Sabbağ bugün Küba Cumhuriyetinin Şam Büyükelçisi Miguel Porto Barga ile görüşmesinde iki dost ülke arasındaki ilişkiler ve ortak çalışmaları muhtelif alanlarda geliştirme önemini belirtti.

İki ülke parlamentoları arasındaki ilişkileri pekiştirme çağrısında bulunan Sabbağ, dünya emperyalizmi ve sömürü güçlerinin planlarına karşı ortak mücadele veren iki ülke halklarının çıkarlarına hizmet edecek ortak çalışmalarda bulunma davetinde bulundu.

Görüşmede Büyükelçi Barga Suriye’nin yıllardır terörün edat olarak kullanıldığı bu muhtelif yönlü savaşta verdiği onurlu mücadeleyi övdü. Suriye’nin dünyanın yüzden fazla devletinin desteklediği zalim bir savaşa maruz kaldığına dikkat çeken Barga; tüm dünya halklarını tehdit eden teröre karşı savaşı ve bu terörü büyük bir hezimete uğratmasından dolayı tüm dünyanın Suriye’ye teşekkür etmesi gerektiğini vurguladı.

Barga ülkesinin egemen devleler ve halkları hedef alan planlara karşı mücadele ve Suriye’ye desteğini sürdürme kararlılığını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı