DÜNYAHABERLERİran

Tüm Komploları boşa çıkardılar

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı’nın bugün memleketi Kirman kentinde yaptığı konuşmada, İran halkının düşmanların kurduğu tüm komplolarını boşa çıkarttığını belirtti.

İslam İnkılabı’nın zafer yıldönümünü dolayısıyla memleketi Kirman kentinde bulunan İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani, bu kentte düzenlenen 11 Şubat yürüyüş töreninde bir konuşma yaptı.

Tümgeneral Süleymani, “Böyle kıymetli bir günde, onları sevdiğim ve kendilerine hizmet ettiğim halkımın arasında bulunmaktan dolayı yüce Allah’a hamdolsun” dedi.

Tümgeneral Süleymani ilaveten, “Bizlere büyük ve değerli zaferler veren, milleti farklı tehlikelerden koruyan ve insanlığı kurtaran yola itaat etmemizi sağlayan Allah’a şükran duymamız zorunludur” ifadesini kullandı.

Şehitlerin verdiği kanlarla İslam İnkılabı’nın garantı altına alındığını belirten Tümgeneral Süleymani, “İran’daki devrim olayı, dünyadaki diğer devrimlerden temelde farklıdır; diğer devrimler yabancı güçler ve askeri müdahaleye dayanmaktadır” değerlendirmesini yaptı.

Tümgeneral Süleymani, İran’daki devrimde tüm toplumsal katmanların katıkısı bulunduğunu ifade ederek, “İran’ın İslam İnkılabı mutlak egemenliğin hakim olduğu bir dönemde gerçekleşti. O dönemde iki kutuplu dünyadan başka bir güç yoktu” diye konuştu.

İran halkının ülkede yaşanan farklı fitneleri başarıyla ortadan kaldırdığını anlatan Tümgeneral Kasım Süleymani, İran halkının son dönemlerde İslam İnkılabı düşmanlarının düzenlediği komplolarını da akıl ve mantık ışığında boşa çıkarttığını kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı