İNSAN HAKLARISuriye

Tunuslu 20 kadın “Cihat Nikahı” için Suriye’ye gitti

Vahhabi müftülerin verdiği “Cihat Nikahı” fetvasından sonra Arap ülkelerinden birçok kadının Suriye’de savaşan muhaliflerin cinsel ihtiyaçlarını gidermek için Suriye’ye gittikleri belirtiliyor.

Özellikle en-Nusre terörist gurubunda savaşanların cinsel ihtiyaçlarını gidermek için Tunus’tan 20 kadının Suriye’ye gittikleri belirtildi.

“Preess Haber”in verdiği habere göre, Suudili müftü al-Ureyfi’nin fetvasından sonra Suriye’ye giden kadınlardan biri olan “Ummu Mutab” ve “13 yaşındaki “Ummu’l Bara” en çok Cihat Nikahı yapan kadınlar arasında.

Habere göre, özellikle Ummul Mutab’ın yüzlerce Cihat Nikah’ı yaptığını ve bu şekilde Vahhabi müftüsünün de vadettiği gibi cennete gitmek istediğini söylediğini kaydediyor.

Bu arada Tunuslu yazarlardan Vahhabi müftülerinin fetvalarına sert tepkiler gelmeye de devam ediyor. Tunuslu yazar er-Refig “Vahhabi müftüleri cihatçıları çok seviyorlarsa önce kendi kızlarını göndersinler” diyerek olaya tepki gösterdi.

Öte taraftan, BBC Türkçe bölümü’nün verdiği habere göre, başka ülkelerdeki kadınların “Cihat Nikahı” için Suriye’ye gitmesi için fetva veren Suudlu Müftüler, diğer taraftan özellikle Ürdün’deki kamplarda çaresiz durumda yaşayan ailelerin 10-12 yaşlarındaki küçük kızlarını 1000-1500 sterline satın alarak, cinsel istismarlarını artırmış durumdalar.

BBC’ye gözyaşları içerisinde açıklama yapan bu küçük kızlardan biri, dedesi yaşındaki bir adamın akla hayale gelmeyecek cinsel işkenceler uyguladığını belirterek, şu anda bedeninin her yerinin morluklara dolu olduğunu söylüyor.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. LA İSLAMI BU HALLERE DÜŞÜREN SUUDİ AJANLARI ALLAH TAAA CEHENNEMİN ENN DİBİNE SÜRSÜN LA HERKİM DİYORSA BU HAYVANİ FETVALARI ALLAH ONUN KARILARINI KIZLARINI İBİLİSLERE ,ŞEYTANLARA TESLİM ETSİM LAA BİZ TÜRKLER BUNLARIN HESAPLARINI SİZLERDEN TEK, TEK SORACAĞIZ ALLAH BU HESAPLARI SORMAMIZA İNANIYORUMKİ İZİN VERECEK..

 2. NE KADAR ŞEREFSİZ OLDUKLARINI BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKARIYORLAR…

 3. amerika savasan askerlerine ucaklar dolusu fahise gönderir ! Aradaki fark sadece birisi amerika ordusu digeri ise amerika ve israil icin savasan sufyan ordusu.

 4. pedofilik pislikler…10-12 yasinda kizla cinsel iliskiye girebilen bir insana ne denir???..igrencsiniz…defolun yer yüzünden!!!….

 5. bu tür söylemler, bunların kime hizmet ettiğini zaten gösteriyor..!
  her sakallı ihtiyar hoca olsaydı, şeytandan daha ihtiyar kim var.??
  mezhepçilik insanı kur an dan uzaklaştırır.. bunların amacıda budur zaten..
  dikkatli bakılırsa eğer, afganistan, pakistan, suriye, ırak, libya, mısır, kuveyt vs hepsi müslüman ülkeler ve hepsinde iç savaş var ..!!! amaç mezhep çatışmalarıyla hem islamı yıkmak hemde bu ülkeleri sömürge yapıp kaynaklarını kullanabilmek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı