HABERLERMEDYA ANALİZ

Türk Halkı Reyhanlı Olayının Faturasını Hükumete Kesiyor

Reyhanlı ilçesinde yaşanan patlamaların ardından Ankara birçok protesto eylemine tanık oldu. Katılımcılar Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin Suriye’ye karşı izlediği saldırgan politikasını durdurması ve Erdoğan’la Davutoğlu’nun istifasını bir kez daha istediler.

Katılımcılar, Receb Tayyib Erdoğan ile hükümetinin Suriye’de cinayet eylemleri işlemek için Türkiye toprakları içerisinden çalışan terörist çetelerin barındırması ve eğitilmesini sağlamakla suçladı.

Bu çerçevede yeni kanıt olarak resmi olmayan İsviçreli Cenevakol örgütü, milis elemanlarının Türkiye’nin güneydoğusundaki Gaziantep şehrinde bulunan üste sözde Simira adlı bir örgüt tarafından eğitim aldıklarını öne sürdü.
Cenevakol, Türkiye’nin başka sınır kentlerinde benzer eğitimler düzenleyeceğini söyledi.

Batı nifakı, resmi olmayan batılı örgütlerin Suriye’deki teröristlerin eğitilmesi yönünde gelen açıklamalar küstahlık derecesine ulaştı.

Lakin teröristlerin eğitimindeki hedefle ilgili başlıklar ne kadar değişirse değişsin, Irak’ta en çirkef katliamları işleyen Black Water şirketi gibi bu örgütlerin deneyimleri gerçeğin bir kısmını ortaya koyuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı