HABERLERİNSAN HAKLARI

Türk Ordusu Reyhanlı’da Köyü Kuşattı

Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Kuşaklı köyünde, askerlerin Sözde mazot kaçakçılarına operasyon yaptığı bildirildi. Çok sayıda asker ve zıhrlı araçla köyü kuşatma altına alan askerler ile sözde mazotu vermek istemeyen köylüler arasında arbede yaşandı. Aralarında bir çocuğun da bulunduğu çok sayıda kişinin yaralandığı iddia edildi.

Köye giriş ve çıkışları tamamen kapatan askerler ile köylüler arasındaki gerginliğin sürdüğü bildiriliyor. Cihan Haber Ajansı (Cihan)’a telefonla bilgi veren köy muhtarı Hasan Cemiloğlu, “Askerler akşamdan beri sınırları boşaltmış. Tüm köylünün mazot geçirmesinin ardından böyle bir operasyon başlatıldı. Madem ki askerler mazot kaçakçılığına izin vermiyor, bu insanların mazot geçirmesine neden izin verdiler? Sınırlar neden boşaltıldı? Bu şekilde bayram öncesi halkla askerler karşı karşıya neden getirilmek isteniyor? ” diye konuştu. Büyük olayların yaşanmasından endişe ediyorum. Aralarında küçük bir çocuğun olduğu çok sayıda yaralı var. Kaymakam beyle görüştüm. Savcı beyle görüştüm. Bu olayların büyümemesi için ancak bir netice alamadım.

Askerler ile köylüler arasındaki gerginliğin gece saatlerinden beri sürdüğü belirtiliyor. Çok sayıda askeri araç ile köyü kuşattığı belirtilen askerler, köye basın mensupları dahil kimsenin girmesine ve çıkmasına izin vermiyor. Cihan Haber Ajansı muhabiri, telefonla aradığı Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler’den olayla ilgili bilgi almaya çalıştı. Ancak Kaymakam Güler, müsait olmadığını, konuyla ilgili de bir açıklama yapamayacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı