Suriye

Türkiye 4×4 Araçlara Seferberlik Emri Çıkardı

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı Seferberlik Daire Başkanlığı, yurt genelindeki 4×4 Araç sahiplerine yazı gönderdi.

Sınırda askeri hareketlilik devam ederken olası bir savaş durumuna karşı yurt genelinde de 4×4  Araç  sahiplerine Milli Savunma Bakanlığı Seferberlik Daire Başkanlığı tarafından yazı gönderildi. Tebligatta olası bir seferberlik durumlarında bu kişilerin araçlarına el konulacağına dair duyuru yapıldı. Sadece İstanbul’da bu sayının 5 bin olduğu ifade edilirken İlçe Emniyet Müdürlüklerine çağırılan araç sahiplerinden olası bir seferberlik durumunda araçlarını 6 saat içinde söz konusu birliklere teslim etmesi gerektiği bildirildi.

istediği araçları vermeyen vatandaşa cezai işlem uygulanacak

Kayseri’de, bir vatandaşın şahsına ait olan 4×4 jipi için, Milli Savunma Bakanlığı Seferberlik Daire Başkanlığı tarafından sefer görev emri çıktı.

Kayseri’de, mimarlık yapan bir vatandaşın şahsına ait olan 4×4 jipi için, Milli Savunma Bakanlığı Seferberlik Daire Başkanlığı tarafından sefer görev emri çıktı .

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kent Konsey Başkanı olan mimar Hakan Mahiroğlu’nu, önceki gün, bir polis memuru arayarak randevu istedi. Randevuyu veren Hakan Mahiroğlu, polisle yaptığı görüşmede, kullandığı jip için Milli Savunma Bakanlığı tarafından sefer görev emri çıkarıldığını tebliğ etti. Tebliğe göre, olası bir savaş durumunda, jipe bakanlık tarafından kullanılmak üzere el konuluyor. Polis memuru tarafından üç ayrı tutanak hazırlandığını dile getiren Hakan Mahiroğlu, tutanaklara imza atarak jip için çıkarılan sefer görev emrini kabul etti.

Milli Savunma Bakanlığı’nın olası savaş durumlarında jip ve benzeri araç gereçlerle ilgili sefer görev emri çıkarttığı belirtiliyor. Jip ve bu araçlarla ilgili sahiplerinin sefer görev emrini kabul etmemesi durumunda da bazı yaptırımlar uygulandığı ifade ediliyor. Bu uygulamada, jip için muayenesi yapılmayarak, aracın bağlanmasına kadar giden süreç izleniyor.

Araç sahiplerinin ciplerini vermemeleri durumunda 1-4 yıl arasında hapis cezası alabilecek. Ayrıca cip sahiplerine 100 bin liradan az olmamak üzere para cezası verilmesi de öngörülüyor. Savaş durumunda cezalar ikiye katlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. MUSLUMAN OLDURMEGE GONDERMEK ICIN ZALIMLERE BIRAKMAKTANSA, ICINE BIR BOMBA ATAR, ARABAYI YAKARIM ALLAH ICIN!!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı