HABERLERİNSAN HAKLARI

Türkiye halkı herhangi bir halkla emperyalistlerin hedefi için savaşmayacaktır

Türkiye polisi Reyhanlı’da düzenlenen gösteriye tazyikli su ve göz yaşartıcı gazlarla müdahale etti.

Haber merkezinin bildirdiğine göre dün Reyhanlı’da hükümet karşıtı barışçıl gösteri polisin müdahalesi ile şiddete dönüştü.

Bir hafta önce gerçekleşen bombalı saldırı kurbanları ile dayanışma hedefi ile yapılan gösteride atılan sloganlarda Recep tayip Erdoğan hükümeti istifaya davet edilirken, patlamayı engellemek için hükümetin neden önlem almadığı sorgulandı.

Bir gösterici hükümetin gösterdiği esneklikle teröristlerin sınırlardan kolaylıkla geçtiklerinin esef verici olduğunu söylerken, bunun sınır bölgesinde yaşayan vatandaşların artık güvende olmadıkları anlamına geldiğini belirtti.

Diğer bir gösterici ise her şeyden önce Reyhanlı halkının yalnız olmadığını göstermek istediklerini bir de mevcut hükümetin Beşar Esad’a karşı politikaları ile savaşa daha fazla ortam hazırladığını, Reyhanlı’da toplanarak Suriye halkı veya başka bir halkla emperyalistlerin hedefi için savaşmayacaklarını açıklamak istedikleri için gösteri düzenlediklerini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Beşar Esad’ın ciğer yiyen yamyamlarla mücadele ederken zalim, katil ve diktatör diyenlerin
    Reyhanlı halkının güvenlik talebi ile yaptığı haklı ve barışçıl gösteriye tahammül edemeyerek şiddet kullanmalar ne olur acaba……

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı