DÜNYATÜRKİYE

Türkiye-İsrail ilişkileri bölge güvenliğine yönelik bir tehdit

Türkiye’nin siyonist İsrail rejimi ile yakın ve derin ilişkiler içinde bulunmasının bölge açısından ciddi bir tehdit oluşturduğu bildirildi.

Irak Borasa haber ajansı bugün Türkiye ve İsrail ilişkileri ile ilgili yayınladığı ve araştırma raporunda, Türkiye ve İsrail ilişkilerinin 1949 yılında resmen başladığını ve zaman içinde siyasi, ekonomik ve askeri boyutlarda giderek geliştiğini belirtmekte.

Mavi Marmara olayı ardından Türkiye ve İsrail arasında kriz yaşanmasına rağmen Suriye kriziyle birlikte Ankara ve telaviv’in kendi siyasetlerini aynı paralelde sürdürdüğü ve her ikisinin de Beşar esad’ın devrilmesini istediği belirtilen bu raporda, işgal rejimi siyonist İsrail rejiminin kendi ekonomisini ve askeri konumunu sürdürmesindeki en önemli etkenlerden birinin Türkiye ile olan yakın ticari ve askeri ilişkileri olduğu belirtilmiştir.

Raporda ayrıca, Türkiye ile İsrail arasında şimdiye kadar 16 askeri anlaşmanın imzalandığını ve bu anlaşmaların önemli bir bölümünü Erdoğan liderliğindeki AKP iktidarı döneminde gerçekleştiğine vurgu yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı