İNSAN HAKLARISon DakikaSuriye

Türkiye, İsrail Silahlarının Suriye Muhaliflerine Ulaşmasına Aracılık Ediyor

Kudüs’te yayınlanan el-Menar gazetesi; İngiltere, Fransa ve İsrail menşeli silahlarla yüklü kamyonlar dolusu silahın ABD ile yapılan bir koordinasyonla, birkaç gün önce Türkiye topraklarına ulaştığını ortaya koydu.

Gazete; ilgili bir kaynaklar şeklinde nitelendirdiği kaynaklara dayanarak yayınladığı haberde; Silahların Türkiye güvenlik güçleri ve ona tabi birimler tarafından teslim alınarak Türkiye Ordusuna ait depo ve sığınaklara götürüldüğünü belirterek, Türkiye’nin bu silahları Suriye’de bulunan silahlı terör gruplarına gönderme görevini üstlendiğini ifade etti.

Bu silahların Suudi Arabistan tarafından finanse edildiğine işaret eden gazete; Suudi Arabistan’ın bu süreçte, ABD ve İsrail’in Arap topraklarıyla ilgili projelerinin uygulayıcılarının ziyaret merkezleri haline geldiğini beyan etti.

Söz konusu silahlarla Suriye’de bulunan silahlı terör gruplarının motivasyonunu yükseltmeyi amaçlandığını dile getiren gazete; silahlı terör gruplarının son süreçte yaşadığı yenilgi ve hezimetler sonucu ciddi bir motivasyon problemi yaşadıklarına dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı