HABERLER

Türkiye, İsrail’in casusluk şebekesi karargahı haline geldi

İnsan Hakları Uluslararası Komiserliği Başkanı, Suriye Özgür Ordu denen örgütün Suudiler tarafından desteklendiğini belirtirken, Türkiye’nin de İsrail’in casusluk karargahına dönüştüğünü söyledi.

İnsan Hakları Uluslararası Komiserliği Başkanı Muhammed Şahi Eminhan, Suriye’nin televizyon kanalına verdiği röportajda “Suriye Özgür Ordu denen örgüt, sır El Kaide’ye bağlı bir terör örgütü. Bu örgüt Suudi Arabistan’ın mali desteği altında” dedi.

Eminhan daha sonra, yönlendirilmiş medyanın Suriye’yle ilgili gerçekleri yansıtmadıklarının altını çizerek “Biz, İslam ülkelerinin istikrarını bozmak niyetiyle söz konusu teröristleri destekleyen Türkiye’yle katar’ın bu yöndeki girişimlerini şiddetle kınıyoruz. Katar Emirinin bu politikası yüzünden Uluslararası Ceza Mahkemesinde sorgulanması lazım” ifadesini kullandı.

İnsan Hakları Uluslararası Komiserliği Başkanı Eminhan ayrıca “Katar, İslam ülkelerine karşı çok çirkin bir oyun oynamakta ve öte yandan Türkiye de İsrail’in casusluk şebekesinin karargahı haline gelmiş durumunda” şeklinde konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı