HABERLERMEDYA ANALİZ

Türkiye Suriye’ye Askeri Müdahale Hazırlığı Yapıyor

 Çekli Yazar Peter Schnur; Türkiye ve feodal olarak nitelendirdiği bazı Arap devletlerin direk dış askeri müdahale ortamı yaratmak amacıyla Suriye’de şiddeti tırmandırmaya çalıştıklarını belirtti.

Çekli Pravo Gazetesinin bugün yayınladığı makalesinde Schnur; batının Suriye’ye yönelik çifte standartlı bir politika izlediğini ifade etti.

Batının, Suudi Arabsitan, Katar ve Türkiye’nin Avrupa’da en büyük tehlike olarak nitelendirilen radikallere her türlü desteği sunmalarına nasıl sessiz kaldığını sorgulayan Schnur; batının aynı zamanda Katar ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde yapılan insan hakları ihlallerini görmezden geldiği bir zamanda başka ülkelerde de bu ihlallere odaklandığını kaydetti.

Schnur; Türkiye’nin NATO’dan Suriye ile sınırlarında patriot füzelerinin yerleştirilmesi talebi arkasındaki gerçek nedeni sorgularken; arka kapılar aracılığı ile Libya senaryosunun tekrarlanabilme ihtimaline işaret etti.

Gözünü kırpmadan Kosova’yı yerle bir eden NATO’nun uluslararası kanunlara aldırmadan bunu tekrarlamaya hazır olduğunu ifade eden Schnur; Suriye hükümetinin attığı reform adımlarının yanı sıra dış askeri müdahaleyi reddeden tüm taraflara diyalog çağrısının göz ardı edilmesinin tuhaf bir durum olduğunu ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı