DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Türkiye ve korsan İsrail arasındaki Suriye aleyhindeki işbirliği ifşa edildi

Korsan İsrail rejimi savaş bakanı Moşe Yaalon, Türkiye ve siyonist rejim arasındaki Suriye aleyhindeki işbirliğini ifşa etti.

Yaalon, Suriye aleyhinde, İncirlik’te Türkiye, Amerika, İsrail, Ürdün ve Arabistan’dan oluşan ortak komuta adasının oluşturulduğunu belirterek, Suriye yönetimi aleyhinde müdahaleci siyasetler ile bütün silahlı grupları her açıdan desteklemenin Tel Aviv’in programı olduğunu bildirdi.

Yaalon, siyonist basından Yediot Aharonat gazetesine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin sözkonusu ortak komuta odasında işbirliğinde bulunmak için buradaki işbirliğinin gizli kalması şartını koştuğunu bildirdi.

Siyonist İsrail savaş bakanının Türkiye’nin Suriye aleyhindeki tutumunun Moşe Yaalon tarafından ifşa edilmesi İsrail rejimi dışişleri bakanı Lieberman tarafından sert dille eleştirerek bu durumun Türkiye’nin Suriye konusunda İsrail ile işbirliğini içeren siyasetlerinin değişmesine vesile olacağı ihtimalinden kaygı duyduğunu bildirdi.

Bilindiği gibi Türkiye, 2011’de Suriye buhranının başlamasından bu yana Suriye yönetimi aleyhindeki terör örgütlerine her türlü askeri ve lojistik destek veriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı