DÜNYAORTADOĞU

Türkiye’deki Darbeye Kesin Bir Şekilde Karşıyız/ Erdoğan da Suriye Halkının Oyuna saygı Göstermeli

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası İlişkiler Danışmanı, İran İslam Cumhuriyeti Türkiye’de darbeye karşı ve esasen herhangi bir darbe ve kuvvet ile dayatmaya karşı olduğunu açıkladı.

Velayeti; biz, Türk halkının Türkiye devleti yanında olduğunu bilip ve darbenin uğursuz kalmasının nedeni olarak Türkiye halkının direnmesi biliyoruz. Türkiye bizim komşu ve kardeş ülkemizdir ve bu ülkeyi; kalkınma, demokrasi ve adaletten uzak bırakacak darbe gibi girişimleri hiçbir zaman bizim kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Biz ve Türkiye Suriye gibi meselelerde ne kadar farklı düşüncelere sahip olsak da ümit ediyoruz ki Türkiye hükümeti de Suriye halkının oylarına ve görüşlerine saygıyla yaklaşsın ve bu ülkede hükumetin kim olacağını bu ülkenin halkına bıraksın.

Vilayeti devamında; Sayın Beşar Esad da Suriye’de halkın oyu ile seçilmiştir ve halkın ona olan desteği olmasaydı o 5 yıldan fazla uluslararası bir cephenin karşısında dayanamazdı dedi.

Vilayeti, Türkiye Başbakanı’nın son haftalarda Suriye konusunda Türkiye’nin Suriye siyaseti konusunda değişiklikler gösterebileceği ifadelerde bulunabileceği açıklamasının Türk devletinin Suriye politikasının geleceğine yönelik bir adımı olduğu yönüne değerlendirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı