DÜNYAİranMEDYA ANALİZŞafakta On GünSon Dakika

Türkiye’deki Şafakta On Gün kutlamaları 3. gününe girdi

İran’da İslam inkılabının zaferinin üzerinden 35 yıl geçerken inkılabın 35. zafer yıldönümü merasimleri çerçevesinde kutlanan Şafakta 10 Gün merasimleri Türkiye’de de kutlanmaya devam ediliyor.

Şafakta 10 Gün merasimlerinin kutlanması Türkiye’de üçüncü gününe girerken, bu doğrultuda merasim İran’ın Türkiye büyükelçiliğinde düzenlendi.

İRNA’nın haberine göre, sözkonusu merasime İran büyükelçiliği çalışanları, kültür kurumu ataşesi ve Türkiye’de bulunan İranlı kuruluşların yöneticileri katıldı.

Kuranı Kerim’in okunması ve İran milli marşının çalınmasıyla başlayan sözkonusu merasimde konuşan İran büyükelçisi Ali Rıza Bigdeli, Şafakta 10 gün ile İran İslam inkılabı zaferini tebrik etti.

Bigdeli, İslam inkılabını ve İslam cumhuriyeti hükümetini, rahmetli İmam Humeyni’nin İran halkına, İslami temele dayalı bir düşünceyle oluşturduğu büyük bir hediye olarak niteledi.İran büyükelçisi, rahmetli İmam Humeyni’nin liderliğindeki bu inkılabı sadece İran değil bölge ve dünya özgürlükçülerinin de paylaştığını ve bundan dolayı da inkılabın İran halkına bırakılmış büyük bir miras olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı