DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Türkiye’nin desteklediği Nusra terör örgütü Suriye’deki vahşi katliamı üstlendi

Kaide Örgütünün Suriye’deki bir kolu olan Nusra Cephesi; dün Homs Kentinin el Abbasiye Bulvarı yakınlarında meydana gelen bombalı terör eylemlerini kendisinin düzenlediğini ilan etti.
Tekfirci terör oluşumu Nusra Cephesi kendi web sitelerinde yayınladığı ve AFP’nin aktardığı beyanında; daha önceden Abbasiye Bulvarı yakınlarında bombalı iki aracı park ettiğini ifade etti. Terör örgütü ilk aracı uzaktan kumandalı cihazla havaya uçurması ardından daha fazla insanı katletmek için insanların ilk patlamada yaralananlara yardım etmek için toplanmaları beklediğini, ortalığın kalabalık olması ardından da ikinci bombalı aracı havaya uçurduğunu belirtti.
Masum insanları vahşice ve soğuk kanlılıkla katletmekten övünmenin bariz olduğu beyanında Nusra Cephesi, bombalı araçları mümkün olduğunca yüksek sayıda insanı katledecek şekilde park ettiğini belirtti. Tekfirci terör çetelerinin söz konusu bombalı eylemlerinde geneli çocuk ve kadınlardan oluşan onlarca vatandaş şehit, yüzlerce vatandaş da yaralanmıştı.
Bu arada Türkiye’deki Recep Tayyib Erdoğan rejimi başta olmak üzere Batılı ve Arap Körfezinde kimi rejimler Nusra Cephesine askeri ve lojistik destek sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı