DÜNYAFilistin

Türkiye’nin Siyonist Rejim ile İlişkilerini Normalleştirmesi İslam Ümmetine İhanettir

Hızır Habip: İslam ve Arap ülkeleri tarafından Siyonist Rejim ile ilişkilerin normalleştirilmesi, Kudüs’ü gasp edenlerin menfaatinedir ve Filistin halkına ve İslam’ın çıkarlarına ihanettir.

Filistin İslami Cihat Liderlerinden Hızır Habip Fars Haberle yaptığı röportajda, bu hareketin Siyonist Rejim ile ilişkilerin herhangi bir şekilde normalleştirilmesine karşı olduğunu vurguladı.

Hızır Habip röportajında şunları söyledi: ‘Siyonist Rejim, yasa dışı bir rejimdir ve Siyonistler Filistin halkının haklarını geri vermediği sürece bölge tarafından yaptırıma tabi tutulacaktır.

Arap ve İslam ülkeleri tarafından Siyonist Rejim ile ilişkilerin herhangi bir şekilde normalleştirilmesi, Filistin halkının, İslam ve Arap ümmetinin zararına ve Siyonist düşmanın yararınadır.

Filistin İslami Cihat Hareketinin Türkiye Hükümeti ile ilişkileri neredeyse tamamen askıya alınmış durumdadır. Bu ilişki sadece Filistinli bazı topluluk ve kuruluşların Türkiye ile işbirliğini kapsamaktadır ama resmi olarak iki taraf arasında bir ilişki yoktur.

Filistin İslami Cihat Hareketi ile Türkiye arasında başta Siyonist Düşman ile ilişki kurmak olmak üzere birçok konuda görüş ayrılığı bulunmaktadır.’

Filistin İslami Cihat hareketi lideri aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisinde Siyonist Rejim ile ilişkilerin normalleştirilmesi tasarısının onaylanmasından dolayı, resmi bir tavır sergilenmesi ihtimalinin bulunduğunu belirtti.

Haziran ayında Türkiye ve İsrail, ilişkilerin normalleştirilmesi yönünde bir anlaşma imzaladılar. Türkiye ve İsrail arasındaki ilişkiler, Siyonist Rejim askerlerinin 10 Türk vatandaşının ölümüne sebep olan, Gazze şeridine insani yardım taşıyan Mavi Marmara Gemisine düzenledikleri saldırıdan sonra gerilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı