İNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

Türkiye’ye ağır suçlama

Umman’da yayınlanan el-Vatan gazetesi Türkiye, Mısır ve Libya’da terör dalgasının tırmanmasının bu ülkelerdeki hükümetlerin izledikleri politikalar çerçevesinde tekfirci örgütlere kucak açmasının bir yansıması olduğunu ortaya koydu.

Gazete dünkü sayısının ilk sayfasında “Herkes Bu Silahın Tehdidi Altında Artık” başlığı altında yayınladığı haberde Libya’nın terör ateşiyle kavrulmaya devam ettiği bu süreçte Türkiye’nin Hatay ili Reyhanlı ilçesindeki patlamaların, Mısır’ın yabancı bir elçiliği hedef alması planlanan bir intihar eyleminin son anda önlendiğini ilan etmesinin sadece bir tesadüf olmadığına işaret etti.

Libya, Türkiye ve Mısır devletlerinin ortak noktalarının terör üreten devletlerin kanatları altına girmeden önce gerekli bütün ayrıntıları hesaplamamaları olduğunu belirten gazete; adı geçen devletlerin cihad, demokrasi, özgürlük ve insan hakları gibi bahanelerle terör üreten devletlerin yardımcıları haline geldiklerini beyan etti.

Türkiye’nin tekfirci terör batağına tam bir şekilde saplanmış bir vaziyette olduğuna değinen gazete; Suriye’de katliamlar ve bozgunculuk yaparak kendini ifade eden eli kanlı teröristlerin Türkiye’den askeri eğitim ve lojistik yardımları aldıklarına işaret etti.

Gazete kimi Arap yönetimlerin de vatandaşlarının Suriye’deki sözde cihad çatışmalarına katılmak üzere Suriye’ye gidişlerini kolaylaştırarak aynı oyunun bir parçası olduğunu aktardı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı