DÜNYA

Uganda:İran, bağımsızlığıyla Bağlantısızlar ülkeleri için bir örnek

Uganda Dışişleri Bakanı Yardımcısı, Tahran Bağlantısızlar zirvesinin başarıyla düzenlendiğine değinerek “İran, bağımsız yönüyle Bağlantısızlar ülkeleri için bir örnek konumunda” dedi.

Uganda Dışişleri Bakanı Yardımcısı Osman Kingi, Tahran Bağlantısızlar zirvesine katılım oranının yüksek olduğu ve organize işlerinin de İran tarafından çok güzel bir şekilde yapıldığına değinerek, zirvenin başarıyla sonuçlanması temennisinde bulundu.

Uganda Dışişleri Bakanı Yardımcısı Knigi daha sonra ülkesiyle İran arasındaki ikili ilişkileri çok iyi bir seviyede diye tanımlarken “İki ülke arasındaki ilişkiler sağlanan anlaşmalar üzerine daha da geliştirilecektir” diye vurguladı.

Kingi ayrıca, Uganda’yla İran’ın petrol alanındaki işbirliğine değinerek, iki ülkenin rafineri kurulması ve uluslararası enerji piyasasında işbirliği halinde olduklarını belirtti.

Uganda Dışişleri Bakanı Yardımcısı açıklamalarının devamında “Biz Bağlantısızlar’ın bu zirvede alacağı kararları destekleyeceğiz. İran, bağımsız yönüyle bu hareketin diğer üyeleri için örnek bir ülke konumunda” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı