DÜNYAFilistin

UNRWA okullarında eğitime yarın yeniden başlanacak

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA) Çalışanları Birliği, örgüte bağlı okullarda eğitimin yarın (31 Ağustos Pazartesi) yeniden başlayacağını açıkladı.

Açıklamada, UNRWA okullarında sınıfların eskiden olduğu gibi 38 öğrenciden oluşacağı ve protesto faaliyetlerinin UNRWA idaresiyle diyaloğa fırsat vermek amacıyla 10 Eylül’e kadar ertelendiği ifade edildi.

Birlik üyelerinden Vecdi Cude yaptığı açıklamada, bu akşam birlik temsilcileri, halk komiteleri temsilcileri ve veli konseyleri temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının eğitimin yarın başlaması ve protesto faaliyetlerinin UNRWA Genel Komiseri’nin dönüş tarihi olan 10 Eylül’e kadar ertelenmesi kararıyla sonuçlandığını söyledi.

Cude, UNRWA Genel Komiseri’nin dönüşünden sonra UNRWA Çalışanları Birliği’nin taleplerinin kabul edilmemesi halinde protesto gösterilerinin yeniden başlatılacağını açıkladı.

Öğrenci Velileri Konseyi, UNRWA’nın sınıflardaki öğrenci sayısının 50’ye kadar yükseltilmesi kararının ardından öğrencilerin sınıflara girmemeleri çağrısında bulunmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı