DÜNYAFilistinMEDYA ANALİZ

UNRWA’yı Gazze’deki mültecilere yardıma davet etti

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Mülteci İşleri Dairesi Başkanı Isam Advan, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’yı Gazze Şeridi’nde yaşanan sorunlara müdahaleye davet etti.

Advan, dün (15 Aralık Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, UNRWA’nın kriz ve felaket anlarında yardımda bulunması gerektiğine dikkat çekerek, “Gazze Şeridi’nde UNRWA’nın acil müdahalesini gerektiren bir kriz yok mu?” diye sordu.

Gazze Şeridi’nde ablukadan mültecilerin evlerini su basmasına kadar yaşanan felaketlere rağmen UNRWA’nın aldırmaz tavrından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Advan, UNRWA’nın Gazze’deki müdürünün oldukça yüksek maaş almasına rağmen üstlendiği görevi yerine getirecek yeterlilikte olmadığını söyledi. Advan, “Bu yönetim ya görevini yapsın veya istifa etsin” dedi.

Advan, mülteci kamplarında gönüllülerden oluşan yardım ve kurtarma ekiplerinin gösterdiği çabalara övgüde bulunarak ve teşekkür ederek, krizin başından itibaren gönüllü ekiplerin kamplarda halkın yanında yer aldığını ve zorda kalanlara yardım ettiğini söyledi.

Gazze Şeridi’ni etkisi altına alan alçak basınç ve soğuk hava dalgası ile yağan yağmur ve kar sonucu oluşan seller nedeniyle mülteci kamplarındaki birçok evi su bastı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı