DÜNYAİSLAM BÜYÜKLERİ

Velayeti: uluslararası Siyonizm Rasûlüllah’a ihaneti yönetiyor

Dünya İslami Uyanış Kurumu Genel Sekreteri, Rasûlullah’a -saa- hakareti kınarken, bunun modern cahilliğin belirtisi olduğunu söyledi.

Ali Ekber Velayeti dün yayınladığı bildiride, Rasûlullah’a -saa- hakaretin dünya çapında kınanmasının hz. Muhammed’e hakaret eden derginin yayınlanmasının engellenmesi gerektiğini, fakat Fransa hükümetinin çelişkili standartlarının böyle şirk içerikli ve din karşıtı düşüncelerin bu ülkenin eğitim düzenine sızması ve yayılmasına sebep olduğunu ifade etti.
Dünya İslami Uyanış Meclisi Genel Sekreteri İslam’a her geçen gün duyulan ilginin artmasının bu şom hareketin asıl yöneticileri ve yetkililerinin açıkça meydana inmelerine ve gerçek ve çirkin yüzlerini rüsva etmelerine sebep olduğunu söyledi.
Bildirinin devamında Rasûlullah’a saygısızlığın ve aşırıcılığın, küresel Siyonizm ve dünya istikbarı tarafından öz Muhammedi İslam’a karşı işlenen bir madalyonun iki yüzü olduğu belirtiliyor. 
Ali Ekber Velayeti, “hiç şüphesiz böyle bir girişim Müslümanların, özgürlükçülerin ve adalettaleplerin üzülmesine, Müslümanların her geçen gün daha da birleşmesine, İslami toplumların uyanmasına ve dünya çapında insanlığın en değerli ve yüce varlığına hakaret eden bu şom eylemin kınanmasına sebep olacaktır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı