İNSAN HAKLARISon DakikaVİDEOLAR

VİDEO-Ethem Sarısülük’ün beyin ölümü gerçekleşti

Gezi olayları sırasında polis tarafından vurulduğu iddia edilen ve Ankara Numune Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Ethem Sarısülük’ün beyin ölümü gerçekleşti.

Ethem Sarısülük ‘ün Ağabeyi Mustafa Sarısülük, doktorların kardeşinin beyin ölümünün gerçekleştiğine ilişkin kendisine bilgi verdiğini söyledi.

‘LİNÇTEN KORKTUM, HAVAYA ATEŞ ETTİM

 Taksim Gezi Parkı protestolarının Ankara ayağında başına giren metal cisim nedeniyle beyin ölümü gerçekleşen Ethem Sarısülük’ü, yaşanan arbede sırasında silahıyla vurduğu iddia edilen çevik kuvvet polisinin kimliği tespit edildi.

Polis memurunun, “Arbede sırasında göstericilerin arasında kaldım. Taş atarak ve tekme tokatlarla saldırdılar, linç edilmekten korktum. Ben de kendimi savunmak için silahımla havaya ateş açarak kaçtım. Onu ben vurmadım” dediği idda edildi. Arbede sırasında vücuduna isebet eden taşlar ve aldığı darbeler sonucu yaralanan polis memurunun olayın ardından rapor aldığı, ancak iki gün önce yeniden işbaşı yaptığı öğrenildi. Polis memurunun ifadeleri ve savunması, olayla ilgili soruşturma başlatan ve keşif çalışması yapan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletilecek.

 

Ethem Sarısülük’ün Vurulduğu An

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı