DÜNYAİranSon Dakika

Vilayeti: teröristlerin ılımlı ve radikal diye ayrılması çok komiktir

İran İslam Cumhuriyeti Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Ali Ekber Vilayeti, İran ve Rusya arasında çok yönlü ve uzun vadeli ilişkilerin geliştirilmesine yönelmenin şart olduğuna işaret ederek, iki ülkenin bölgesel ve uluslar arası sorunların çözümü için ciddi işbirliği içinde olabileceğini belirtti.

Rusya’nın Tahran Büyükelçisi ile görüşen Vilayeti “Bazı Batılı devletler, bölgedeki irticaî devletler ve ABD, terörist örgütlerini ılımlı ve radikal diye ikiye ayırdı. Bu çok komiktir teröristler hangi görüşe sahip olursa olsun aralarında bir ayrım yoktur. Bu ayırım sadece bölgede tekfiri ve radikal örgütlerin şeytanca faaliyetlerini ve hayatını sürdürmeleri için başka örgütleri desteklerken bir örgüt ile görünürde mücadele için bir bahanedir. İsrail, ABD ve bazı bölge ülkeleri tarafından desteklenen IŞİD’e ek olarak her türlü radikalizm ve terör örgütü ile mücadele edilmesi gerektiğine ve bu örgütleri ayırarak bir örgüt ile mücadele için bahane aranırken diğer örgütün, mücadele yerine desteklenmeyeceğine inanıyoruz.” dedi.

Bazı bölge ülkelerinde İran ve Rusya’nın varlığına işaret eden Vilayeti “Irak ve Suriye ile işbirliği yasal hükûmetlerin talebi ile gerçekleşti.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı