HABERLERTÜRKİYE

Washington Times 3 Ay Önce Erdoğan’ın Sahte Bir Darbe İle İktidarını Kuvvetlendirebileceğini Yazdı

The Washington Times’ta 7 Nisan 2016 tarihinde yani yaklaşık 3 ay önce Guy Taylor tarafından yazılan yazı, 15 Temmuz’da gece başlayan olaylardan sonra dikkat çekiyor.

”Erdoğan gücünü test etmek için sahte bir askeri darbe çıkarabilir” diyen dünyanın önde gelen gazetesi The Washington Times sözleri sosyal medyada yayınlanmaya başlandı. The Washington Times Nisan ayında yaptığı uyarıda ülkede bir darbe olabilecek olduğunu ifade ederek darbeci askerler tarafından veya FETO tarafından değil direkt olarak Erdoğan tarafından planlanacak olduğunu öne sürmüştü.

Basında yer bulmayan haber bugünlerde ise son gaz sosyal medyada yayınlanmaya başladı ve bir çok vatandaş tarafından görüldü. Ancak olayla ilgili olarak Erdoğan o dönemlerde herhangi bir açıklama yapmaması ile beraber olayın sakin kalmasını sağlamıştı. Cehalet ve adil yargılama olmadığını da daha önce defalarca bu tür haberler bildiren haber ve basın organları iddialarını bu sayede doğruladı ancak operasyonun hala daha net olarak kim tarafından yapıldığı bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı