DÜNYA

Wikileaks kurucusu: Henüz açıklanmamış çok önemli bilgiler ve belgeler var

Wikileaks sitesinin kurucusu Julian Assange, bu sitenin elinde daha önceden yayınlanmış bilgi ve belgelerden daha önemli yayınlanmamış belgelerin mevcut olduğunu söyledi.
Fars haber ajansına göre, Wikileaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange, sığındığı Ekvador’un Londra Büyükelçiliğinde TF1 kanalına verdiği röportajda, Wikileaks sitesinde yayınlanmış bilgi ve belgelerden daha da önemli yayınlanmamış bilgi ve belgelerin mevcut olduğunu söyledi.
Assange, bazı ülkelerin liderlerinin iktisadi ve siyasi sebeplerden dolayı Amerika tarafından baskı altına alındığını belirterek, Fransa’nın son üç cumhurbaşkanıyla ilgili çok önemli bilgilerin yakında sitede yayınlanacağını bildirdi.
Bu arada Paris yönetimi, ABD’nin ülkenin son üç cumhurbaşkanını dinlediğine yönelik haberlere tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Hollande, böylesi bir tavrın “kabul edilemez” olduğunu vurguladı. Hollande Fransa’nın, güvenliğini ve çıkarlarını tehdit eden hareketlere karşı müsamaha göstermeyeceğini belirtti.
Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius da, ABD’nin Paris Büyükelçisi Jane Hartley’i bakanlığa çağırarak açıklama istedi.
Bu gelişmeler öncesi bir açıklama yapan Fransa hükümeti, müttefiklere yönelik casusluk faaliyetlerinin “anlaşılamaz” olduğunu vurgulamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı