DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Yağmur ve kar Batı Şeria’da günlük hayatı felç etti

Batı Yaka’yı etkisi altına alan alçak basınç ve soğuk hava dalgası günlük hayatı felç ederken yağan kar ve yağmur alt yapı hizmetlerinin ne kadar kötü ve yetersiz olduğunu da ortaya çıkardı.

“Filistin’de Hava Durumu” sitesi, yılın bu vaktinde Filistin’e yağan kar miktarının 1878′den bu yana en şiddetli kar yağışı olduğunu bildirdi.

Belediyeler vatandaşlardan zorunlu olmadıkça evlerinden dışarı çıkmamalarını isterken insanların ekmek almak için fırınlara koştuğu ve bazı fırınların kapatıldığı, vatandaşlara verilen hizmetlerin birçoğunun durduğu belirtildi. Bu arada yağmur, kar ve fırtına nedeniyle bazı hayvan barakalarının yıkıldığı ve şehirler arası yolların kapandığı öğrenildi.

Batı Yaka belediyeleri kötü hava koşullarının yol açabileceği olumsuzluklara karşı yardım ve kurtarma ekiplerini seferber etmelerine ve sivil savunma ekiplerinin çalışmalarına rağmen El-Halil, Nablus ve Ramallah’ta evleri ve iş yerlerini su bastı.

Yağmur ve karın Batı Yaka’daki yolsuzlukları ortaya çıkardığını söyleyen Filistinliler, evleri zarar gören vatandaşların öfkeli eleştirileri karşısında yetkililerin de alt yapı hizmetlerindeki kusuru istemeyerek de olsa kabul ettiklerini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı