DÜNYAFilistinHABERLER

Yahudi yerleşimci çeteler terör estirmeye devam ediyor

Yahudi yerleşimci çeteleri işgal yönetiminin gözünün önünde ve işgal güçlerinin himayesinde Filistinlilere yönelik saldırılarını sürdürürken, Yahudi yerleşimcilerin ihlallerini durduracak caydırıcı bir kanun veya polis uygulaması bulunmuyor.

Yahudi yerleşimci çeteleri, Nablus kentinin güneyindeki Avreta beldesinde dün gece Filistinlilere ait bir eve saldırırken belde halkı yerleşimcilerin yeni bir cinayet işlemelerine engel oldu.

Kaynaklara göre, Yahudi yerleşimciler dün gece yarısından sonra gizlice sızdıkları beldede Hani En-Nemmas isimli Filistinlinin evine saldırmak istedi. Belde sakinlerinin saldırı girişimini fark etmesi ve camilerin hoparlörlerinden yapılan yardım çağrıları üzerine yerleşimciler amacına ulaşamadı.

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcilerin daha sonra belde sakini gençlerden birini kaçırma girişiminde bulunduğunu ve başka evlere de saldırmak istediğini kaydederek, belde sakinlerinin yerleşimcilere engel olduğunu söyledi.

İşgal altındaki Kudüs’te de son 48 saat içinde Pisgat Zeev Yahudi Yerleşkesi ve El-Enbiya Caddesi’nde çalışan iki Filistinlinin Yahudi yerleşimciler tarafından darp edildiği bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı