DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Yahudi Yerleşimciler Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimcilerden bir grup bu sabah fanatik Yahudi haham Yehuda Glick öncülüğünde ve işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Haham Yehuda Glick ve 22 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’nın avlusunda çeşitli bölgeleri gezdi. Yerleşimcilerin Mescid-i Aksa turunun daha çok El-Kıbli Mescidi kapılarında, El-Mervani Mescidi terasında ve “El-Hurş” bölgesinde yoğunlaştığı bildirildi. Bu arada, Yahudi yerleşimcilerden başka grupların da Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemelerinin beklendiği ifade edildi.

Kaynaklar, Kudüs’teki okulların öğrencilerinden, cemaatten ve ilim öğrencilerinden çok sayıda Filistinlinin Mescid-i Aksa’da bulunduğunu ve Mescid-i Aksa’nın kapılarında bekleyen işgal polislerinin gençlerin Mescid-i Aksa’ya girmesine engel olmaya çalıştığını ve güçlük çıkardığını, kimliklerini alarak çıkışta geri almalarını istediğini söyledi.

Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik eden işgal yönetimi, Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekan bakımından Yahudiler ile Müslümanlar arasında ikiye bölmeyi planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı