DÜNYAFilistinSon Dakika

Yahudi yerleşimciler Filistinlilere ait evlere el koymaya hazırlanıyor

“Atirat Kohanim” Yahudi Yerleşim Derneği’nin Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesinin mahallelerinden Batnu’l-Heva Mahallesi’nde birkaç eve önümüzdeki günlerde el koymaya hazırlandığı ifade edildi.

Evlerin mülkiyetinin Ebu Nab, Serhan, Besbus ve diğer bazı ailelere ait olduğu belirtildi.

“Atirat Kohanim” Derneği’nin son günlerde Ebu Nab ve Er-Recebi ailelerine ait bazı evlere el koyduğu ve bu nedenle Yahudi mahallelerinin sayısının yediye yükseldiği kaydedildi.

Yahudi yerleşimcilerin el koymak istedikleri evlerden birinin sahibi Abdullah Ebu Nab yaptığı açıklamada, babasının iki oda, bir mutfak ve bir tuvaletten oluşan evi 1948’den bu yana Kudüslü Celacil ailesinden kiraladığını, işgal rejimi kanunlarına göre evin 49 yıl sonra kiracının mülkiyetine geçtiğini fakat işgal rejimi yargısının evin mülkiyetini Yahudi yerleşimcilere verdiğini söyledi.

2002 yılında işgal yönetiminin kendilerinden evin boşaltılmasını istediğini kaydeden Abdullah Ebu Nab, bunun üzerine işgal mahkemesine başvurduklarını fakat mahkemenin evin mülkiyetinin Yahudi yerleşimcilere ait olduğuna karar verdiğini bildirdi.

Abdullah Ebu Nab, “Atirat Kohanim” Derneği’nin geçen ay kendisine ve birçok kişiye evleri hakkında yıkım kararı olduğunu tebliğ ettiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı