DÜNYA

Yemen Ansarullah Hareketi Sözcüsü: Yemen İnkılabı, Dünya Müstekbirliğine Karşı Bir İnkılaptır

Yemen Ansarullah Hareketi sözcüsü, Yemen halkının inkılabının, dünya müstekbirliği karşısında oluşan bir inkılap olduğunu bildirdi.

Dün akşam İran Televizyonu 2. Kanalına konuşan Yemen Ansarullah Hareketi Sözcüsü Muhammed Abdus Selam, BM Güvenlik konseyinin, kudret ve sermayenin elinde bir koz olduğunu, Amerika ve siyonistlerin, kendi çıkarlarını koruyan yönetimlerin yanında yer aldığını söyledi.

Fasit Yemen yönetiminin devrilmesi ve halkım geçim şartlarının iyileştirilmesinin Ansarullah hareketinin başlıca taleplerinden olduğunu belirten Muhammed Abdus Selam, ülkede yolsuzluk ve hırsızlıklara son verilmesi gerektiğini ve iktidar değişikliği için gerekli planların hazırlanmasının yeterli olmadığını, bu metodun halkın talepleri ile çeliştiğini söyledi.

Ülke idaresi konusunda muhaliflerce hazırlanan planların geniş kapsamlı ve tam olduğunu ve tüm Yemen halkının zulüm ve diktatörlüğe karşı olduğunu belirten Yemen Ansarullah Hareketi sözcüsü ayrıca IŞİD ve siyonistlerin cinayetlerine ve gerici Arap yönetimlerinin onlara vermiş oldukları desteğe temasla, tüm gerici Arap yönetimlerinin siyonistleri destekleme konusunda birleştiklerini, tekfirilerin savunduğu İslam’ın Amerikalıların İslam’ı olduğunu bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı