HABERLER

Yemen Ensarullah’ı: İran’ın ABD üslerine saldırısını destekliyoruz

Yemen’de Ensarullah hareketi genel sekreteri Abdulmelik Bedreddin el-Husi, ABD saldırılarına karşı İran’ı ve diğer tüm ülkeleri desteklediklerini söyledi.

Husi, Yemen El-Mesire televizyonunda yayımlanan konuşmasında, “İran devrim muhafızları ordusunun bugün ABD üslerini  füzelerle vurması, ABD’nin bölgedeki egemenliğinin yok olması için büyük bir başlangıçtır. ABD ile mücadelesinde İran’ı destekliyoruz. Aynı şekilde ABD saldırısına maruz kalan tüm ülkelerin yanındayız.” ifadelerini kullandı.

ABD’nin ırkçı İsrail’i desteklemek için savaşa girerek “direniş güçlerini” açıkça ve doğrudan hedef aldığını söyleyen Husi, İslam dünyasının birleşmesi ve her düzeyde iş birliği yapmasının zorunlu olduğunu vurguladı.

Husi, İran İslam İnkılabı’nın zaferinden bu yana İran’ın ABD emperyalizmi ve dünya siyonizmine karşı direndiğini belirterek, ABD ve İsrail’in İslam düşmanları olduğunu ve onların bütün hesaplarının Müslümanlara darbe indirmek olduğunu söyledi.

Ensarullah lideri, bölgedeki bazı kukla rejimlerin ABD ve ırkçı İsrail yanlısı siyasetlerini kınarken Amerika’nın Irak’taki hiç bir askeri  girişimde bulunma hakkının olmadığını belirtti ve ”Ensarullah, Lübnan, Irak, Suriye, Filistin ve diğer ülkelerde Amerika’nın saldırılarına karşı İran kararlılıkla direnmekte ve o ülkelerin direniş güçleri ve halklarına destek vermektedir” dedi.  

Ensarullah lideri, Suudi rejiminin Amerika karşısında teslim olmasını kınarken, Suudi rejiminin halihazırda Amerika’yı övmeyi bitiremediğini ama Amerikalıların onları ahmak olarak ifade ettiğini söyledi./

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı