DÜNYAHABERLERSon DakikaYemen

Yemen heyeti Güvenlik Konseyi ve AB daimi büyükelçileriyle görüştü

Yemenlilerin müzakere heyeti başkanı Yemen’de Avrupa Birliği temsilcisi ve BM Güvenlik Konseyi daimi üyesi ülkelerin büyükelçileriyle görüştü.

El’Meyadin kanalının haberine göre, pazar gecesi Kuveyt’te Yemen müzakerelerinin ertelenmesinin ardından Ensarullah hareketi müzakere heyeti başkanı dün Sana’da AB temsilcisi ve Güvenlik Konseyi’nin daimi üyesi ülkelerin büyükelçileriyle görüştü.

Habere göre, sözkonusu görüşmede, müzakerelerin durması ve ateşkesin sağlanması konusunda anlaşmaya varılamaması meselesi ele alındı.

Pazar gecesi Yemen müzakere heyeti, Suudi rejiminin Yemen’e yönelik saldırılarına devam etmesinden dolayı müzakereleri askıya almışlardı.

Yemen halk kongresi partisinin bir üyesi pazartesi günü yaptığı açıklamada, halk kongresi ve Ensarullah hareketinin Arabistan’ın Yemen’e yönelik saldırıları durdurmadığı sürece müzakereye oturmayacağını bildirdi.

Sözkonusu müzakereler 21 nisan tarihinde bir kaç gün gecikmeyle Kuveyt’te başlamış ama Suudi rejiminin saldırılarını sürdürmesinden dolayı müzakerelere devam edilememişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı