DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Yemen Hizbullahi Hareketi lideri: Yeni hükümette yer almayacağız

Yemen Hizbullahi Hareketi’nin lideri Abdulmelik Husi, yeni hükümette yer alma gibi bir hedeflerinin olmadığını ve Ensarullah’ın payının güneydeki kardeşleri için olacağını söyledi.

Abdulmelik Husi, Yemen’de bütün siyasi grupların siyasi sürece katılmaları yönünde yaptıkları anlaşmaya işaret ederek; bu gelişmenin, Yemen’de cumhurbaşkanı ve siyasi gruplar için reformların yapılması yönünde yeni bir fırsatı beraberinde getirdiğini söyledi.

Abdulmelik Husi, bazı grupların isteklerinin halkın istekleri doğrultusunda olmadığını belirterek; bazı grupların çıkarlarını halkın çıkarlarına tercih ettiklerini belirtirken, bu yaşanan gelişmelerin kuşkusuz Yemen halkının yararına olmadığını dış güçlerin lehine bir gelişme olduğunu söyledi.

Yemen Hizbullahi Hareketi’nin lideri, bazı bölge ülkeleri ile uluslar arası güçlerin Yemen halkının istekleri karşısındaki ve de bazı gruplara yönelik desteklerini de eleştirerek; bazı grupların Yemen’i kendi sultalarında tutmak ve milletin yabancıların sultasında kalmasını, milletin mahrumiyetten sıkıntı çekmesini istemelerini de ağır dille eleştirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı